روضه حضرت عباس

 

شالسلام علیک ایهالعبد الصالح

یعنی رمز عظمت ابالفضل هم در تقوای ابالفضل است. این زیارت هم زیارت امام صادق است. قبل از اینکه امام صادق بفرماید سلام بر تو ای فرزند امیرالمومنین، سلام بر تو ای سردار شجاع، سلام بر تو ای افتخار هاشمیون، مدال افتخار ابالفضل بندگی خداست. السلام علیک ایهالعبد الصالح المطیع لله ولرسوه و لامیرالمومنین و الحسن و الحسین علیهم السلام

روضه حضرت رقیه

 

امروز روز حضرت رقیه است، روز شهادت دخت باب الحوائج امام حسین رقیه است. این خانم کوچک با دستان کوچکش گرههای بزرگ باز می‌کند. امروز برویم در خانه‌ی این عزیز سیدالشهدا

حسین جان کربلا را تو کربلا کردی، خوب و بد را از هم جدا کردی، با خدا ما را آشنا کردی

یکی از تقاضاهای امام عصر برای جامعه‌ی بانوان عالم، رعایت شرم و پاکدامنی است. حیا و عفت. حیا، منحصر فقط به خانم‌ها نیست. مردم هم باید باحیا باشد. مردم هم نباید بی‌شرم باشد.

حدیثی را از رسول خدا تقدیم کنم اگر کسی باحیا شد، به کجا می‌رسد؟ آثار حیا چیست؟ زنِ باحیا، مردِ باحیا، چه امتیازاتی بدست می‌آورد که کسانی که رعایت شرم و حیا ندارند، از این‌ها محرومند؟ یعنی اگر کسی باحیا بود، این‌ها هم خروجیِ حیای اوست.

 مرحوم میرزا محمدحسن شیرازی، مُحَرِّمِ تنباکو، که از ایشان به‌عنوان مُجَدِّدِ قرنِ ثانی عشر نام می‌برند؛ قرن دوازدهم. یعنی در قرن 12 هجری، برجسته‌ترین شخصیت روحانیت شیعه، میرزای شیرازی است که تنباکو را تحریم کرد. و شخصیت بزرگی بوده میرزا. مقام انحصاری هم پیدا کرد.

 در حالات پیغمبر اکرم داریم که رسول‌الله در یکی از جنگ‌ها، عده‌ای از اسرا و محاربین را آوردند. یک عده از آن‌ها محکوم بودند به اعدام.

 حاج آقا رحیم ارباب در خاطراتش می‌نویسد که: من یک بعدازظهر و عصری بود که به قبرستان تخت‌پولاد در اصفهان رفتم برای زیارت اهل قبور. یکدفعه دیدم این بچه‌های هفت، هشت ساله داشتند در قبرستان بازی می‌کردند، فوتبال بازی می‌کردند، جمجمه‌ی سرِ یک میّتی شده بود توپ فوتبال این‌ها. می‌کشیدند زیر این جمجمه و پاس به همدیگر می‌دادند و بازی می‌کردند. من خیلی ناراحت شدم. قبرستان مسلمان‌هاست! مسلمان، استخوانش هم محترم است! بدن میّت هم احترام دارد!

امیرالمؤمنین علیه‌السلام می‌فرماید مؤمن اگر دو روزش مثل هم باشد، ضرر کرده است و مغبون است؛ یعنی درجا بزند. شما بگویید دیشب من این کارِ خوب را کردم، امشب هم همین کار را می‌کنم. این‌گونه، مساوی هستید.

طراحی و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری رسانه