امام صادق می‌فرمایند حاجی‌ها سه دسته هستند. و هر سه دسته هم بهره می‌برند اما ببینید تفاوت‌ها چه قدر است!
بعضی‌ها می‌آیند دنیا و آخرتشان را تضمین می‌کنند و برمی‌گردند. این‌ها اوج حج است. و رَقَبه‌ی خودشان را، یعنی گردنِ خودشان را از آتش نجات می‌دهند و برمی‌گردند؛ یعنی با عاقبت‌بخیری و سعادتمندی برمی‌گردند. این بزرگ‌ترین پاداشی است که یک حاجی می‌تواند بگیرد.

روضه حضرت عباس

 

شالسلام علیک ایهالعبد الصالح

یعنی رمز عظمت ابالفضل هم در تقوای ابالفضل است. این زیارت هم زیارت امام صادق است. قبل از اینکه امام صادق بفرماید سلام بر تو ای فرزند امیرالمومنین، سلام بر تو ای سردار شجاع، سلام بر تو ای افتخار هاشمیون، مدال افتخار ابالفضل بندگی خداست. السلام علیک ایهالعبد الصالح المطیع لله ولرسوه و لامیرالمومنین و الحسن و الحسین علیهم السلام

روضه حضرت رقیه

 

امروز روز حضرت رقیه است، روز شهادت دخت باب الحوائج امام حسین رقیه است. این خانم کوچک با دستان کوچکش گرههای بزرگ باز می‌کند. امروز برویم در خانه‌ی این عزیز سیدالشهدا

حسین جان کربلا را تو کربلا کردی، خوب و بد را از هم جدا کردی، با خدا ما را آشنا کردی

یکی از تقاضاهای امام عصر برای جامعه‌ی بانوان عالم، رعایت شرم و پاکدامنی است. حیا و عفت. حیا، منحصر فقط به خانم‌ها نیست. مردم هم باید باحیا باشد. مردم هم نباید بی‌شرم باشد.

حدیثی را از رسول خدا تقدیم کنم اگر کسی باحیا شد، به کجا می‌رسد؟ آثار حیا چیست؟ زنِ باحیا، مردِ باحیا، چه امتیازاتی بدست می‌آورد که کسانی که رعایت شرم و حیا ندارند، از این‌ها محرومند؟ یعنی اگر کسی باحیا بود، این‌ها هم خروجیِ حیای اوست.

 مرحوم میرزا محمدحسن شیرازی، مُحَرِّمِ تنباکو، که از ایشان به‌عنوان مُجَدِّدِ قرنِ ثانی عشر نام می‌برند؛ قرن دوازدهم. یعنی در قرن 12 هجری، برجسته‌ترین شخصیت روحانیت شیعه، میرزای شیرازی است که تنباکو را تحریم کرد. و شخصیت بزرگی بوده میرزا. مقام انحصاری هم پیدا کرد.

طراحی و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری رسانه