اگر تعداد اذکار در نماز شب بیشتر شود آیا نماز باطل است؟ مثلا العفو را 305 مرتبه بگوییم.

کد سوال: 1100152

حکم نواختن ساز دهنی چیست؟

کد سوال: 1100151

در حدیثی از امام باقر آمده است که بخدا سوگند هیچ بنده‌ی مومنی به درگاه خداوند عزوجل اصرار نورزد مگر آنکه حاجتش برآورد. منظور از اصرار و پافشاری چیست؟

کد سوال : 1100150

آیا دختر می‌تواند دعا کند که با شخص متاهلی ازدواج کند؟ آیا چنین گناهی حرام است؟

کد سوال: 1100149

با توجه به سختی‌ها و تلخی‌های این روزها می‌توان گفت عمق مسئله «ما رأیتُ الا جمیلا»[1] است، چرا که بوجود آمدن این ایام محاسنی هم دارد، مثل در کنار هم بودن خانواده‌ها یا نعمت‌هایی که به چشم نمی‌آمد مثل وحدت مردم و مسئولین، نفس کشیدن زمین و پاک شدن هوا و توخالی بودن کشورهای مدعی و به زانور درآمدن آنها در برابر ویروس. از نظر شما متخصص دین این افکار درست است؟

کد سوال: 1100148

 در بیان روایتی فرمودید که هیچکس را کوچک نشمارید شاید او از اولیای خدا باشد. مگر امکان دارد کسی که حجاب ندارد از اولیای خدا باشد! پس آیه‌ی حجاب در قرآن چه می‌شود! در خانه‌ها اصلا حدود محرم و نامحرم را رعایت نمی‌کنند، آیا خدا به آنان که چادر می‌پوشند و در برابر نامحرم آرایش نمی‌کنند با کسی که بی‌حجاب است یکسان حساب می‌کند؟

کد سوال: 1100147

یک قاضی خوب از نظر اسلام باید دارای چه شرایطی باشد؟ لطفا منبعی را برای یک تحقیق جامعه معرفی نمایید.

کد سوال: 1100146

لطفا حکم خمس ‌چیزهایی را که عرض می‌کنم بیان فرمایید. از طرف بانک وام مسکن گرفته‌ام که آن را خانه خریده‌ام و اجاره دادم تا زمانی که پسرم ازدواج کند، دو ماشین خریدم که یکی در اختیار همسرم هست که با آن کار می‌کند و دیگری در اختیار پسرم است. تعدادی ربع سکه دارم که هدیه محل کار و همچنین خانواده است. و تعدادی نیز از پول بچه‌های برای خودشان خریده‌ام که انشاءالله برای ازدواجشان خرج خواهم کرد. مقداری پول نقد دارم که در حسابم هست و از طریق وام جمع کردم که سودش را برای زندگی خرج می‌کنم، مقلد آیت الله العظمی مکارم شیرازی هستم.

کد سوال: 1100145

روزی در مسجد نماز خواندم، بعد از نماز متوجه حضور خواهر شوهرم در صف نماز شدم، با او احوالپرسی کردم چند ساعت بعد به منزل مادرشوهرم سر زدیم و با چند تا تکه‌پرانی متوجه شدم که خواهرشوهرم زنگ زده و گفته که فلانی بدون چادر مسجد آمده و آبروی من را برده است. به حدی این بگومگوها شدید بود که با شوهرم دعوا کردیم و قهریم، با خدا هم قهر کردم و دیگر نماز نخواندم. آخر چرا این‌هایی که مسجد می‌روند باید کاری کنند که آدم از دین خدا زده شود! چرا با اینکارهایشان انسان را از مسجد دلزده می‌کنند؟ من قسم خوردم دیگر پایم را در مسجد نگذارم.

کد سوال : 1100144

بنده بیکار هستم ولی یک نفر را می‌شناسم که می‌تواند من را در اداره‌ی دولتی مشغول بکار کند. در اینصورت آیا حق‌الناس به گردن دارم؟ آیا پارتی‌بازی مصداق خاصی دارد؟

کد سوال: 1100143

طراحی و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری رسانه