چرا تفکر حاکم بر مسئله ی ازدواج این است که حتما باید با فرد بدون عیب ازدواج کرد و ایمان و اخلاق ملاک نیست؟ کسی که به خاطر سهل انگاری خانواده اش دچار عیب جسمی شده،باید تا آخر عمر تنها بماند؟
چگونه می توانم امام زمان (عج) را ببینم و با ایشان ملاقات کنم؟ در عصر های سابق امکان رجوع به پیامبران وجود داشت اکنون چرا چنین امکانی وجود ندارد و ما تکلیفمان را نمی دانیم؟

بنده به نوازندگی علاقه مندم و دوست دارم آموزش موسیقی ببینم، نظر شما در این مورد چیست؟

حفظ توبه بسیار سخت است و بعضی مواقع انسان درمبارزه بانفس در حفظ توبه، صدای شکستن استخوانهایش رامیشنود. چگونه همیشه در مبارزه با نفس موفق باشیم و شکست نخوریم؟

همسر من گرچه با ایمان است و در مراسمات دینی و مذهبی شرکت می کند و بسیار متدین است اما در خاه ید اخلاق است و با من و فرزندانمان برخورد نا مناسبی دارد، تکلیف چیست؟

پرداخت خمس کسی که یک خانواده دیگ رعلاوه بر خانواده ی خودش را سرپرستی می کند نیز واجب است؟

آیا اعتراف به گناهان نزد فردی مطمئن همچون همسرم سبب سبک شدن گناهان می شود؟ من یک سال و نیم است توبه کرده ام ولی هنوز اضطراب دارم که توبه ام قبول نشده باشد.

بنده بیماری کلیوی دارم برای این بیماری به پزشک مراجعه کردم، پزشک به من توصیه کرد که شراب مصرف کنم. آیا شراب خوردن برای من جایز است؟

من محاسبه ی نفس می کنم و خیلی سعی میکنم که گناهی مرتکب نشوم اما نمی توانم نفسم را در برابر گناه بزرگ غیبت مهار کنم، بارها توبه کرده ام ولی اراده ام ضعیف است و نتوانسته ام این گناه بزرگ را ترک کنم.

خداوند در صبح اربعین فرزندی به بنده داد و من به احترام این روز گل و شیرینی نگرفتم،احساس میکنم همسرم از این موضوع ناراحت است. آیا من اشتباه کردم؟