من چند تا نکته را نسبت به وظایف ما در برابر نظام عرض کنم؛ مهم‌ترین مطلب که قرآن هم اشاره می‌فرماید موارد متعدد، در یک جامعه‌ی اسلامی که در رأس، یک امامِ عادل یا یک فقیه یا یک مؤمنِ حقیقی دارد رهبری می‌کند و زمامت می‌کند، تبعیت و همکاری با رهبر است. حالا در رأس، الگو، رسول‌الله و امیرالمؤمنین (أطیعُوا الله وَ أطیعُوا الرَّسول وَ أولی‌الأمرِ مِنکم) هستند. یک وظیفه‌ی جدّی ما در این دوران، پایبند بودن به قوانینِ اسلامی و تبعیت از رهبرِ اسلامی است. و قیامت هم باید پاسخ بدهیم. قیامت، سلیمانی‌ها، جلوی ما را می‌گیرند... شهداء، جلوی ما را می‌گیرند... که حاج آقا! شغلِ امروزت، خانه‌ی امروزت، موقعیتِ امروزت، مدیونِ تلاش‌های دیروزِ ما بوده‌ای. ما سپردیم به شما، و شما چه کردی؟؟

یکی دیگر از وظایف ما در برابر امانت اسلامی، استقامتِ در برابر دشمنان است. بله خب، این نظام، دشمن دارد و کار دارند می‌کنند! مرحوم امام فرمودند اگر یک زمانی، دشمنانِ ما، از ما تعریف کردند، در خودمان باید شک کنیم. امروز حق هستید، چون در مقابلتان اسرائیل است. امروز حق هستید، چون دارند بر علیه شما کار می‌کنند. این هم مطلبی دیگر.
نکته‌ای که امام فرمودند اساسِ این انقلاب شکل نگرفت مگر به خاطر دو اصل: توجه به اسلام و وحدتِ کلمه. این‌ها اگر کمرنگ شد، دشمن آسیب می‌زند. مردم، برای خدا آمدند به صحنه. بحث، بحثِ اسلام بود. یک بخشی از عزیزان، به خاطر دارید قبل از انقلاب را. دغدغه‌ی متدیّنین را. برای مسائل اقتصادی که مردم به صحنه نیامدند؛ گرچه همان زمان هم سختی‌هایی بود و همان زمان هم مشکلاتی بود.
و یکی دو نکته‌ی دیگر؛ قطعاً ما باید در این شرایط، نسبت به این نظامی که امانت است، آگاهی‌های سیاسی‌مان را بالا ببریم، آگاهی‌های اجتماعی‌مان را بالا ببریم. دشمن دارد کار می‌کند. گاهی اوقات می‌بینید بعضی از متدیّنین، یک حرف‌هایی می‌زنند که انسان تعجب می‌کند...

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟
طراحی و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری رسانه