به گزارش پایگاه اطلاع رسانی hadaegh.ir ، استاد حاج شیخ علیرضا حدائق در ابتدای سخنرانی خود در مراسم دهه سوم صفر که روز سه شنبه 22 مهر 99 در مهدیه بزرگ شیراز برگزار شد با اشاره به مصوبه جدید ستاد مبارزه با کرونای استان فارس مبنی بر تعطیلی مراسم هیئت ها و مجالس عزاداری و محدودیت برنامه های مساجد در حد یک ساعت به دلیل شیوع کرونا تاکید کردند: بحث کرونا که پیش آمد، اول متدیّنین، جماعت‌ها را تعطیل کردند که بعضی از نابخردان گفتند: چه‌طور شد؟ متدیّن! نماز جماعتت تعطیل شد! هیئت تعطیل می‌کنی؟! این نشانه‌ی دیانت و پایبندی متدیّنین است. آنهایی که دَم از حقوق بشر و اجتماع و سلامت می‌زنند، ببینید در جای‌جای جامعه دارند چه کار می‌کنند!
مدیر عامل بنیاد و موسسه فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان فارس با طرح این سوال که مسئولین ستاد کرونا به همین اندازه که ابلاغ می‌کنند به هیئت‌ها، دعاها، جلسه‌ها که تعطیل شود، به کافی‌شاپ‌ها هم ابلاغ می‌کنند؟ افزود: فقط دیدگانتان را به جلساتی گشوده اید که ضمانت سلامتِ معنوی و دنیاییِ دنیای شما در همین جلسات است. اگر بخواهید این بیماری هم ریشه‌کن بشود، باید به در خانه‌ی خدا رفت و رو به اهل‌بیت علیهم‌السلام آورد. بشر که در گرفتاریِ خودش مانده است! این‌ها که در چه‌کنم‌کاریِ خودشان غرق شده‌اند!
ایشان ضمن یادآوری وضعیت اسفناک شیوع بیماری در غرب گفتند: دنیای امروز را ببینید! اروپا و آمریکا بیش‌ترین آمارها را در تلفات دارند. همین مدعیان دروغین فضیلت و توانایی و قدرت. اگر قانون وضع می‌کنید، برای همه باشد.

مسئول مدرسه منصوریه در ادامه افزودند: من این مساله را منبری‌ می‌کنم. در مدتی که روضه‌ها تعطیل شد، بنده در این شهر می‌گردم مسئولین باید اوضاع نابسامان مراکزی که باید تعطیل می‌شد و نشد، را جواب پس بدهند. فقط روی کاغذ می‌نویسید و امضاء می‌کنید و تصمیم می‌گیرید؟! تصمیمتان باید خردمندانه باشد.

مسئول مجتمع فرهنگی ، آموزشی و مذهبی خاتم الانبیاء شیراز با تاکید بر این که ما به عنوان متدیّنین، مسلمانان و شیعیان، از شما مطالبه می‌کنیم اظهار داشتند: اگر قانون است، باید برای همه باشد. اگر تعطیلی است، باید شامل همه جا باشد. مراکزی که دارد فساد رسمی در آن اتفاق می‌افتد و زن و مرد، چهره در چهره و بدون ضوابط شرعی و صورت به صورت نشسته‌اند، را نمی‌بینید و این جلسات را انگشت می‌گذارید؟ فقط هیئت‌ها را دیدید؟! فقط مسجدها را دیدید؟! متدیّنین را دیدید؟! این‌ بندگان خدا، در رعایت همه‌ی ضوابط و قوانین و مقررات خط اول‌اند. در همه جهات از جمله شیوه برگزاری مجلس، پذیرایی و رعایت اصول بهداشتی رعایت می کنند.

DSC03154
DSC03135
DSC03125
DSC03121
DSC03120
DSC03114
DSC03111
DSC03105
DSC03101
DSC03097

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟
طراحی و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری رسانه