IMG2213

حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیخ علیرضا حدائق روز یکشنبه 7 مرداد 97 با حضرت آیت‌الله سید علی‌اصغر دستغیب تولیت محترم آستان احمدی و محمدی (ع) دیدار کردند.

در این دیدار استاد شیخ علیرضا حدائق از حضور حضرت آیت‌الله دستغیب در مراسم تشییع و ترحیم حضرت آیت‌الله حدائق (ره) تقدیر و تشکر کرد.

حضرت آیت‌الله دستغیب نیز از بذل عنایت و توجه استاد حدائق قدردانی کرد و گفت: یکی از خصوصیات خداوند این است که «یا مَن یَقبَلُ الیَسیرَ وَ یَعفُو عَنِ الکَثیرِ» به این معنا که اگر انسان یک قدم کوچکی را در راه او بردارد شکور است و عنایت دارد. تخلق به این خلق از جدّ امجد و والد شما و خود حضرت‌عالی و خانواده محترم نشانه بزرگواری و کرامت شما است. در این مدت به گوش من می‌خورد که در جلسات و دیدارها نسبت به ما لطف داشتید.

حضرت آیت‌الله دستغیب درباره مسأله اقامه نماز بر پیکر مطهر حضرت آیت‌الله حدائق (ره) نیز افزود: اصلاً به ذهن بنده خطور نکرد که بر پیکر مطهرشان نماز بخوانم تا زمانی که حضرت‌عالی فرمودید و بنده بلافاصله عرض کردم که به‌هیچ‌عنوان جز شخص جنابعالی، شخص دیگری نماز نخواند.

بعداً زمانی که نماز اقامه شد آقایان فرمودند که وصیت حضرت آیت‌الله حدائق این بوده است که یا حضرت آیت‌الله‌العظمی مکارم یا حضرت‌عالی بر پیکر مطهرشان نماز بخوانند.

شخصی نقل می‌کرد که مرحوم آیت‌الله شیخ ابوالحسن حدائق که به رحمت خدا رفتند همه آقایان علمای آن زمان از والد معظم شما می‌خواهند که خود ایشان نماز را اقامه کنند و این مسأله نیز در ذهنم نبود و بعداً که آن شخص این مطلب را گفت خاطره در ذهنم آمد.

 حضرت آیت‌الله دستغیب با اشاره به مراسم تشییع پیکر مطهر آیت‌الله حدائق (ره) گفت: الحمدلله مردم استقبال با شکوهی کردند و حقیقتاً قدردان هستند.

در روایت دارد که شخصی خدمت حضرت رضا علیه‌السلام رسید و گفت: شما را نمی‌بینم و راهم دور است. به چه کسی مراجعه کنم؟

حضرت فرمود: به زکریا بن آدم مراجعه کن؛ زیرا او «اَمینٌ عَلَی الدّینِ وَ الدُّنیا». واقعاً دین و دنیای مردم به دست ما سپرده شده است؛ مخصوصاً در این عصر. اگر خدای‌نکرده مسامحه شود دنیای مردم نیز با معضلات و سختی‌هایی که هست مواجه خواهد شد.

ان شاء الله خداوند متعال عنایت کند و از این مرحله سخت و این ابتلائات نیز عبور کنیم.

 

برای مشاهده گزارش تصویری این دیدار به لینک زیر مراجعه نمایید:

 گزارش تصویری / دیدار با آیت‌الله سید علی‌اصغر دستغیب تولیت محترم آستان مقدس احمدی و محمدی

Comments (0)

There are no comments posted here yet

Leave your comments

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Type the text presented in the image below
طراحی و پشتیبانی توسط گروه نرم افزاری رسانه